ZADZWOŃ
Zadzwoń
tel.(32) 353 59 45, 508 495 518
poniedziałek-piątek 8:00-18:00
GWARANCJA
Gwarancja
Wszystkie nasze naprawy objęte są 12 miesięczną gwarancją.
ODDZIAŁ
Oddział
Nowy oddział w Żorach
ul. Jana Pawła II/ lokal nr. 6
tel.: 733 105 833


turbo sprężarki katowice,regeneracja turbosprężarki,regeneracja turbiny śląskregeneracja turbosprężarek katowice,turbo sprężarki katowice,regeneracja sprężarek
 

Historia rozwoju turbosprężarek

Historia turbodoładowania jest niemal tak stara jak historia silnika spalinowego. Już w latach 1885 i 1896, Gottlieb Daimler i Rudolf Diesel prowadzili badania nad zwiększeniem mocy i zmniejszaniem zużycia paliwa ich silników poprzez wstępne sprężanie powietrza.

Pierwsza turbosprężarka (czyli funkcjonująca w oparciu o napęd gazami wylotowymi z silnika) została zbudowana przez dr. Alfreda J. Büchi'ego w latach 1909 - 1912.

Trzy lata później zaproponował on prototyp

doładowanego silnika diesla

, ale jego pomysł nie zyskał uznania w owym czasie. Lata trzydzieste ubiegłego wieku to rozwój doładowania w dużych silnikach: okrętowych, lokomotywach i silnikach przemysłowych.  W 1938 roku, została wybudowana pierwsza turbosprężarka do silnika samochodu ciężarowego przez firmę "Swiss Machine Works Saurer".

 

 
Okres wojny przyniósł gwałtowny rozwój technologii lotniczych turbin gazowych w rezultacie którego powstały nowe materiały i konstrukcje umożliwiające rozwój turbosprężarek w silnikach diesla.
 
Cummins, Scania i Volvo rozpoczynają produkcję samochodów ciężarowych wyposażonych w turbodoładowanie w 1954 dzięki Kurtowi Beirer'owi, który opracował pierwszy kompaktowy model turbosprężarki.

Warto odnotować również zajęcie pole position w Indianapolis przez samochód wyposażony przez Cummins'a w turbodoładowany silnik w 1952.  Po pierwszym kryzysie paliwowym w 1973 roku, turbodoładowanie na stałe przyjęło się w silnikach dieslowskich pojazdów ciężarowych.
 
Wtedy, wysokie koszty inwestycyjne związane z turbodoładowaniem były wyrównane przez oszczędności na niskich kosztach paliwa, dodatkowo wzrost liczby turbosprężarek w samochodach ciężarowych wymusiły coraz surowsze regulacje dotyczące emisji spalin w latach 80-tych.
 
Rzeczywisty przełom w turbodoładowaniu samochodów osobowych został osiągnięty w 1978 roku wraz z wprowadzeniem dieslowskiego silnika z turbodoładowaniem w Mercedesie - Benz 300 SD, a następnie w 1981 w VW Golfie Turbodiesel.

Znaczenie turbosprężarek w samochodach osobowych zwiększało się, gdyż rosła ich sprawność a emisja spalin znaczenie spadała. 
 
Dzisiaj, turbodoładowanie silników benzynowych w pierwszym rzędzie nie jest rozpatrywane w aspektach wydajnościowych, ale raczej wiąże się ze znacznym zmniejszeniem zużycia paliwa a w konsekwencji, mniejszym zanieczyszczeniem środowiska.
 
regeneracja turbosprężarek katowice,turbosprężarki katowice,regeneracja sprężarek regeneracja turbosprężarek katowice,turbosprężarki katowice,naprawa turbosprężarek katowice turbosprężarki katowice,regeneracja turbosprężarki,regeneracja sprężarek regeneracja turbin śląsk,regeneracja turbosprężarki,regeneracja sprężarek turbo sprężarki katowice,regeneracja turbin,regeneracja turbiny śląsk
© 2016-2020 TurboSerwis