ZADZWOŃ
Zadzwoń
tel.(32) 353 59 45, 508 495 518
poniedziałek-piątek 8:00-18:00
GWARANCJA
Gwarancja
Wszystkie nasze naprawy objęte są 12 miesięczną gwarancją.
ODDZIAŁ
Oddział
Nowy oddział w Żorach
ul. Jana Pawła II/ lokal nr. 6
tel.: 733 105 833

 


Regeneracja turbosprężarek Śląsk

regeneracja turbosprężarek Śląsk

Każdy właściciel samochodu dba w miarę możliwości nie tylko o jego stan wizualny, ale przede wszystkim sprawność techniczną. W zależności od producenta i modelu auta, możemy spodziewać się różnic w konstrukcji pojazdów. W latach 60' ubiegłego wieku w samochodach osobowych zaczęły być montowane turbosprężarki. Służą one do wykorzystania bezużytecznej energii spalin. Turbina jest zasilana spalinami z silnika, po czym sprężone powietrze zasila go ponownie. Jak każda część samochodowa także turbosprężarka może ulec uszkodzeniu. Będzie wtedy konieczna regeneracja turbosprężarek śląsk. Po czym możemy poznać, iż nasza turbina wymaga regeneracji?

 

  • głośna praca turbosprężarki
  • spadek mocy silnika odczuwalny dla kierowcy
  • widoczny wyciek oleju, a co za tym idzie jego niższy poziom w silniku
  • większe zadymienie spalin

 

Znajomość tych objawów pomoże nam w porę zareagować i uniknąć poważnych konsekwencji jazdy z uszkodzoną turbosprężarką. Widoczne dla użytkownika objawy mogą być spowodowane różnego rodzaju czynnikami takimi jak za wysoka temperatura spalin, zbyt małe smarowanie łożysk lub jego brak, dostanie się ciała obcego do wnętrza maszyny, a także zanieczyszczenie oleju lub jego nieodpowiednie parametry. Jak widać wiele z tych dolegliwości może wynikać z zaniedbania.

 

regeneracja turbin, turbosprężarki naprawa

Posiadacze samochodów z turbosprężarką powinni znać kilka żelaznych zasad, które pozwolą na zachowanie ich długiej żywotności. Po pierwsze, ważne jest regularne wymienianie filtrów powietrza, a także sprawdzanie poziomu i kondycji oleju. Zapobiegnie to dostawaniu się ciał obcych do obiegu, a także jego przegrzaniu. Kolejną ważną kwestią jest odpowiedni dobór oleju. Należy wybierać te dobrej jakości, najlepiej zalecane przez producenta. Ważny jest także sposób eksploatacji samochodu. Wbrew pozorom może mieć on duże znaczenie dla żywotności naszej turbosprężarki. Pierwszym podstawowym błędem wśród kierowców jest zbyt szybkie wyłączanie silnika po zakończonej jeździe. Po przekręceniu kluczyka wyłączamy silnik, ale turbina nadal się kręci. Powoduje to przerwanie jej smarowania, co jak już wiemy jest bardzo niekorzystne. Może także prowadzić do zwęglania znajdujących się w środku resztek oleju i zapychania łożysk. Optymalny czas, który należy odczekać przed wyłączeniem silnika, to 30 sekund. Równie ważne jest stopniowe rozgrzanie silnika przed rozpoczęciem jazdy.

 

Te drobne zabiegi pomogą nam w znaczący sposób wydłużyć żywotność naszej turbiny. Niemniej jednak, jej uszkodzenia najprawdopodobniej spotkają większość właścicieli używanych samochodów. Mamy wtedy do wyboru zakup nowej części, który wiąże się z wydaniem kilku tysięcy złotych. Drugie rozwiązanie to regeneracja turbosprężarek śląsk. Jest to usługa znacznie tańsza, ponieważ stara turbina zostaje wykorzystana z użyciem specjalnego układu naprawczego.Zostają jej przywrócone pierwotne właściwości, co pozwala na dalsze użytkowanie. W zależności od rodzaju i stopnia uszkodzenia, koszt ten może być różny. Warto jest skierować się w stronę fachowej firmy, która doradzi nam najlepsze rozwiązanie i dokona fachowej naprawy.

regeneracja turbin śląsk,regeneracja turbosprężarek katowice,turbosprężarki regeneracja śląsk turbo sprężarki katowice,regeneracja turbosprężarki,regeneracja turbiny śląsk turbosprężarki regeneracja śląsk,turbosprężarki katowice,regeneracja turbin regeneracja turbosprężarek katowice,turbosprężarki regeneracja śląsk,regeneracja turbin regeneracja turbin,naprawa turbosprężarek katowice,regeneracja turbiny śląsk
© 2016-2020 TurboSerwis