ZADZWOŃ
Zadzwoń
tel.(32) 353 59 45, 508 495 518
poniedziałek-piątek 8:00-18:00
GWARANCJA
Gwarancja
Wszystkie nasze naprawy objęte są 12 miesięczną gwarancją.
ODDZIAŁ
Oddział
Nowy oddział w Żorach
ul. Jana Pawła II/ lokal nr. 6
tel.: 733 105 833
 

Zalety stosowania turbosprężarek

Korzyści płynące z zastosowania

doładowania turbosprężarkowego

są następujące: 
 

 

Ekonomia

Stosunek mocy do wagi tzn. kilowat (produkowana moc) / kilogram (waga silnika) silnika z doładowaniem turbosprężarkowym jest o wiele lepszy niż w silniku, w którym spaliny usuwane są w sposób naturalny. 
 
W porównaniu z silnikiem o identycznej mocy, w którym spaliny są naturalnie usuwane, zużycie paliwa jest mniejsze, a wykorzystana energia wylotu spalin przyczynia się do podniesienia sprawności takiego silnika. Z kolei z powodu mniejszej pojemności skokowej, starty ciepła i tarcia są mniejsze.
 

Bezpieczeństwo

Dzięki większej mocy samochód wyposażony w

silnik z turbodoładowaniem

szybciej reaguje na działania kierowcy, umożliwiając skrócenie czasu trwania wykonywanych manewrów, co przekłada się na większe bezpieczeństwo.
 

Komfort jazdy

Silnik z turbodoładowaniem ma mniejsze gabaryty w porównaniu z silnikiem bez turbodoładowania o tej samej mocy. Ponieważ wielkość silnika jest mniejsza również hałas przez niego wytwarzany jest mniejszy, turbosprężarka staje się dodatkowym tłumikiem przez który przepływają spaliny.
 

Ekologia

W porównaniu z silnikiem o identycznej mocy, w którym spaliny są naturalnie usuwane, zużycie paliwa jest mniejsze, a wykorzystana energia wylotu spalin przyczynia się do podniesienia sprawności takiego silnika.

 
regeneracja turbosprężarek śląsk,regeneracja turbosprężarek katowice,turbosprężarki regeneracja śląsk regeneracja turbosprężarek katowice,turbosprężarki katowice,turbo sprężarki katowice regeneracja turbosprężarek śląsk,regeneracja turbosprężarki,naprawa turbosprężarek katowice regeneracja turbin śląsk,turbosprężarki katowice,regeneracja turbiny śląsk regeneracja turbosprężarek katowice,turbosprężarki katowice,naprawa turbosprężarek katowice
© 2016-2020 TurboSerwis