ZADZWOŃ
Zadzwoń
tel.(32) 353 59 45, 508 495 518
poniedziałek-piątek 8:00-18:00
GWARANCJA
Gwarancja
Wszystkie nasze naprawy objęte są 12 miesięczną gwarancją.
ODDZIAŁ
Oddział
Nowy oddział w Żorach
ul. Jana Pawła II/ lokal nr. 6
tel.: 733 105 833
 

Zasada spalania paliwa w silniku

Obecnie, najbardziej rozpowszechnione są silniki czterosuwowe. Cykl roboczy takiego silnika wykonywany podczas dwóch obrotów wału korbowego składa się z czterech suwów: 
  • ssania, kiedy tłok się opuszcza i zasysa powietrze (silnik dieslowski) lub mieszankę paliwo/powietrze (silnik benzynowy)
  • kompresji, kiedy objętość cylindra zostaje ściskana
  • rozprężania, mieszanka paliwa z powietrzem zapalana jest przez iskrę (silnik benzynowy), lub zapala się samoczynnie wcześniej wstrzyknięta do cylindra pod bardzo wysokim ciśnieniem (silnik dieslowski)
  • wydechu, podczas, którego usuwane są spaliny
 
Ta prosta zasada działania silnika dostarcza różne możliwości zwiększania jego mocy, poprzez:
 
  • zwiększenie pojemności skokowej
  • zwiększenie prędkości obrotowej
  • turbodoładowanie
 
Zasadniczym elementem turbosprężarki jest zespół wirujący składający się z wałka z kołem turbiny (napędowym) po stronie spalin, oraz kołem kompresora po stronie sprężanego powietrza.
 
Całość zespołu wirującego utrzymywana jest w korpusie centralnym za pomocą łożysk hydrodynamicznych oraz łożyska oporowego.
 
Przez środek korpusu prowadzony jest olej z układu smarowania silnika którego zadaniem jest utrzymywanie filmów olejowych w systemie łożyskowania, oraz odprowadzanie ciepła. Po obu końcach zespołu wirującego znajdują się olejowe pierścienie uszczelniające, tworząc uszczelnienia labiryntowe zabezpieczające przed wydostawaniem się oleju na koła.
 
Niektóre modele turbosprężarek posiadają dodatkowe kanały do połączenia z układem chłodzenia cieczą silnika.
 
turbosprężarki katowice,turbo sprężarki katowice,regeneracja turbin turbo sprężarki katowice,regeneracja turbosprężarki,regeneracja turbiny śląsk regeneracja turbosprężarek katowice,turbosprężarki katowice,naprawa turbosprężarek katowice turbosprężarki regeneracja śląsk,turbosprężarki katowice,regeneracja turbiny śląsk regeneracja turbin śląsk,regeneracja turbin,regeneracja turbiny śląsk
© 2016-2020 TurboSerwis